OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

27 września 2020 r.

XXVI niedziela zwykła

PODZIĘKOWANIA

Dziękuję paniom Teresie Dądela oraz Ewie Orman za posprzątanie kościoła oraz podarowanie kwiatów.

INFORMACJE

• Dzisiaj obchodzimy XXVI niedzielę zwykłą – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zgodnie z zaleceniami nie ma już limitu uczestników we Mszy św., ale nadal pozostaje bezpieczna odległość 2 m między osobami i noszenie maseczek na twarzy w czasie uczestnictwa w liturgii; nasz powiat znajduje się w strefie żółtej.

• „Dwóch sprawiedliwych, jeden na wschodzie, drugi na zachodzie, razem są, ponieważ są w Bogu. Przeciwnie, jeden sprawiedliwy, drugi nieprawy, choćby byli związani jednym łańcuchem, bardzo są od siebie oddaleni” – św. Augustyn z Hippony.
    • 28 września przypada rocznica śmierci Jana Pawła I (+ 1978) oraz dzień imienin Metropolity Częstochowskiego.
    • 29 września celebrujemy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
    • 2 października świętujemy wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
    • W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik; nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. wieczornej.
    • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 oraz okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
    • W pierwszą niedzielę miesiąca będzie taca gospodarcza przeznaczone na aktualne potrzeby parafii.
    • Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku ogłosił projekt zatytułowany: „Program rehabilitacji z chorobami przewlekłymi układu kostno-stawowego i mięśniowego” – szczegóły na tablicy ogłoszeń.