Rys historyczny

IMG_3802Parafię erygował bp Stanisław Nowak 31.03.1991 r., wydzielając jej terytorium z parafii: Wilkowiecko i Danków. Pierwotnie istniała w Rębielicach, według ustnych przekazów osób starszych, drewniana kaplica wzniesiona jako wotum za oddalenie zarazy. W 1890 r. wybudowano kaplicę murowaną pw. św. Rocha, która została poświęcona i w kthttps://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS0EjP6IqWBtEREuxDIZo4pyU1fEHjTmBEUDqA-yfQfSviwTed_órej duszpasterze z Wilkowiecka sprawowali Mszę św. niedzielną i świąteczną dla okolicznej ludności. Po zorganizowaniu tu samodzielnej parafii staraniem pierwszego proboszcza ks. Jarosława Binka wyremontowano i przystosowano ją do funkcji kościoła parafialnego. Natomiast jego następcy ks. Mirosławowi Turoniowi świątynię tę udało się powiększyć poprzez dostawienie z prawej jej strony nawy bocznej i nowej zakrystii. W ostatniej dekadzie do najważniejszych prac przeprowadzonych w kościele należą: rozbudowa bocznej nawy kościoła, prace przy zewnętrznej fasadzie i przy chórze kościelnym.

Więcej o historii parafii  można przeczytać w artykule zamieszczonym  w tygodniku „Niedziela” pt.: czestochowa33(1)